24 maja 2024 r. po raz kolejny, byliśmy organizatorami i gospodarzami V Edycji Turnieju Pożarniczo – Ratowniczego dla uczniów szkół podstawowych. W czasie spotkania z nauczycielami i opiekunami uczestników Turnieju oraz zaproszonymi na tę okazję gośćmi p. wicedyrektor Małgorzata Hejnar przedstawiła efekty dotychczasowych prac projektowych, zachęcając uczestników do śledzenia na bieżąco powstającej w ramach projektu Ready4Crisis platformy edukacyjnej (https://ready4crisis.eu/) oraz wykorzystywania gromadzonych tam materiałów.

Przypomnijmy, że głównym celem projektu jest opracowanie innowacyjnych, atrakcyjnych cyfrowych materiałów dydaktycznych pozwalających rozwijać kompetencje zawodowe przyszłych pracowników służb ratunkowych. Wytwory naszej wspólnej pracy – w Projekcie uczestniczą organizacje i instytucje edukacyjne z Czech, Grecji, Niemiec i Włoch) – są przeznaczone dla nauczycieli przyszłych strażaków, pracowników jednostek ratowniczych, ratowników medycznych.

READY4CRISIS autorstwa n12835420860 zpe.gov.pl