W piękny, słoneczny piątek, 24 maja 2024 roku, Szczepanik stał się areną zmagań młodych adeptów sztuki ratowniczej oraz pożarniczej. W ramach V Edycji Turnieju Pożarniczo-Ratowniczego, uczniowie z 12 szkół podstawowych z regionu (powiaty: sanocki, krośnieński i brzozowski) zmierzyli się z wyzwaniami, które na co dzień stoją przed prawdziwymi strażakami. Dyrektor Dariusz Niepokój przywitał uczestników turnieju oraz zaproszonych gości.

Jako szkoła edukująca przyszłych potencjalnych strażaków, zapraszamy w tym okresie uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w małej rywalizacji i wspólnej zabawie. W tym roku obchodzimy mały jubileusz. Nasz turniej pożarniczo-ratowniczy organizowany jest po raz piąty – powiedział dyrektor Dariusz Niepokój.

Organizowany we współpracy z Komendą Miejską PSP w Krośnie turniej, już po raz piąty, zgromadził entuzjastów i przyszłych bohaterów, którzy w przyszłości mogą stanąć na straży naszego bezpieczeństwa. Zmagania obejmowały test z wiedzy pożarniczej, pokonywanie toru przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy na ogniskach urazowych i sprawdzanie swoich umiejętności strzeleckich.

Puchar Dyrektora ZSP nr 1 w Krośnie oraz Komendanta PSP w Krośnie zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bliznem (Weronika Skiba, Gabriela Potoczna, Jadwiga Kostka, Franciszek Watróbski), wykazując się niezwykłymi umiejętnościami i zespołowym duchem. Drugie miejsce z dumą zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Bukowsku (Szymon Zadylak, Bartłomiej Zadylak, Błażej Bochnak, Filip Podgórski), a trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Niebieszczanach (Karol Rakoczy, Aleksandra Tomczewska, Zuzanna Koczera, Joanna Koczera).

  • Na kolejnych miejscach uplasowały się szkoły z Lubatówki, Jaćmierza, Lubatowej, Wróblika Szlacheckiego, Posady Górnej, Odrzykonia, Łężan, Iwonicza-Zdroju oraz Przybówki, każda z nich prezentując wysoki poziom przygotowania i zaangażowania.

Wydarzenie to było nie tylko okazją do rywalizacji, ale również do nauki i zabawy. Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z pokazów grupy wysokościowej PSP w Krośnie, a także delektowania się poczęstunkiem przygotowanym przez gospodarzy – Szczepanika. Podczas turnieju można było zapoznać się z realizowanym przez szkołę projektem Erasmus “READY4CRISIS”, który zaprezentowała wicedyrektor Małgorzata Hejnar.

Podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w organizację – Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Krośnie, nauczycielom, uczniom oraz oczywiście młodym strażakom, którzy swoim zaangażowaniem i pasją sprawili, że V Edycja Turnieju Pożarniczo-Ratowniczego na długo zostanie w pamięci uczestników i widzów.

Zapraszamy do odwiedzenia lokalnych portali internetowych krosno112.pl i terazkrosno.pl, gdzie można znaleźć obszerne relacje z tego emocjonującego wydarzenia.