Dla uczniów techników ważne jest, aby wiedzę zdobywać nie tylko w szkole, ale także u partnerów biznesowych. 14 maja 2024 roku uczniowie klasy I TS – technik spedytor wraz z p. Damianem Pulnarem w ramach wycieczki przedmiotowej odwiedzili Centrum dystrybucyjne Grupy Eurocash w Szczepańcowej k/Krosna.

Uczniowie krośnieńskiego „Szczepanika” mieli możliwość zapoznania się z działalnością dużej firmy w zakresie spedycji i logistyki. Warto nadmienić, że Grupa Eurocash jest na rynku polskim liderem w hurtowej dystrybucji produktów FMCG, czyli szybkozbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych. Grupa posiada 180 hurtowni na terenie naszego kraju, w tym jedną w naszym rejonie.

Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję zapoznać się z obszarem magazynu, jego poszczególnymi częściami, asortymentem towarów oraz funkcjami wszystkich działów. Uczniowie obserwowali proces przyjmowania, przechowywania i dystrybucji towarów na sklepy. Byli obecni przy procedurze przyjęcia zamówienia i fakturowaniu. Była to doskonała okazja aby zobaczyć pracę załogi, nowoczesny sprzęt i proces informatyzacji zakładu.

Dla spedytorów bardzo ważnym elementem wycieczki był proces realizacji zamówień i dystrybucji towarów. Na specjalnym pokazie mogli zaobserwować w jaki sposób dokonuje się załadunek, a także wybiera się drogę przejazdu kierowcy i określa czas pracy. Szczególnie ważna w tym procesie była minimalizacja kosztów przewozu poprzez przyjmowanie dodatkowych zleceń, tak aby samochód nie wracał pusto. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wycieczki przedmiotowej profesjonalnie przegotowanej przez pracowników Eurocash Group:

  • Menadżera Centrum Dystrybucyjnego w Szczepańcowej p. Andrzej Zieliński
  • Kierownik Magazynu p. Mariusz Wanat
  • Starszy Specjalista ds. Transportu p. Paweł Kubal
  • Starszy Specjalista ds. Mapy Magazynu p. Tomasz Wójcik
  • Specjalista ds. Personalnych p. Małgorzata Wojnar
  • oraz p. Maciej Pelczar Ambasador Eurocash

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację tego przedsięwzięcia, którzy nas zaciekawili swoją prezentacją. Szczególnie podziękowania za ogromne zaangażowanie i pełen profesjonalizm dla p. Macieja Pelczara.