Jak wiadomo, Nasza Szkoła zawsze stara się wychodzić naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom uczniów. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy uczeń czuł się w szkole bezpiecznie, ale przede wszystkim komfortowo. W ostatnim czasie przystąpiliśmy do niezwykle ważnego projektu Fundacji Różowa Skrzyneczka.

Dnia 28 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Higieny Menstruacyjnej. Z danych wynika, że aż 4% osób menstruujących w Polsce nie ma pieniędzy na zakup środków higienicznych, to blisko 500 000 osób.

Natomiast 21% nastolatek musiało wyjść ze szkoły ze względu na ich brak, a 10% z powodu ograniczonego dostępu do podpasek w ogóle nie wyszło z domu.

Istotne jest zatem, aby temat menstruacji, który nadal pozostaje tematem tabu, stał się rzeczą normalną. Kluczowa staje się również walka z ubóstwem menstruacyjnym, które dotyka sporej liczby kobiet. Różowa skrzyneczka to inicjatywa, która przyczynia się do walki z wykluczeniem menstruacyjnym, a także pozwala na dostęp do bezpłatnych środków higienicznych na czas menstruacji.

Akcja ta niesie ze sobą nie tylko wymiar edukacyjny w tym zakresie, lecz także staje się szansą na zapewnienie środków higienicznych dziewczętom, które nie mają możliwości finansowych na ich zakup.

Z uwagi na to zachęcamy CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ NASZEJ SZKOŁY do zaangażowania się w akcje osobiście lub poprzez szukanie sponsorów mogących wesprzeć tę szlachetną inicjatywę.