23 kwietnia 2024r. w murach naszej Szkoły odbył się finał XVI Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego. W tym roku wzięło w nim udział 64 uczniów z 21 szkół: z Krosna, Iwonicza, Brzozowa, Sanoka, Nowosielec, Leska, Przeworska, Błażowej, Łańcuta i Przemyśla.

Uczestnicy mieli możliwość spotkać się z księdzem prof. dr hab. Stanisławem Haręzgą,, emerytowanym wykładowcą biblistyki na KUL-u i autorem tłumaczenia ewangelii wg św. Łukasza z języka oryginalnego w Piśmie Świętym, wydanym przez Edycję Świętego Pawła. Ks. Profesor wygłosił krótką prelekcję dla młodzieży.

Zwieńczeniem konkursu był etap ustny, do którego zakwalifikowało się pięcioro uczniów. Laureatami konkursu zostali:

  • Dominika Pabisz (I LO Krosno)
  • Oliwia Solińska (II LO Krosno)
  • Maciej Pabisz (I LO Krosno)
  • Jakub Skawina (I LO Przeworsk)
  • Emilia Wójcik (I LO Brzozów)

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom gratulujemy ogromnej wiedzy.