13 listopada 2023 roku odbyły się w naszej szkolne uroczystości z okazji Święta odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tego dnia miała miejsce koncert pieśni patriotycznych „Powrócim pełni sławy” w którym wziął udział chór szkolny prowadzony przez p. Bartosza Gałązkę i p. Ewę Kłos. Uczniowie śpiewali patriotyczne pieśni, a także recytowali fragmenty pamiętników żołnierzy tamtych czasów.

Tego samego dnia w naszej szkole odbył się coroczny „Dzień z historią”. W trakcie tego dnia wszyscy chętni uczniowie mogli przebrać się w stroje historyczne. Równocześnie w sali A 20 prezentowana była wystawa replik broni z wyposażenia Grupy Rekonstrukcyjnej pod kierunkiem p. Marka Gancarza.

Odbył się również szkolny konkurs historyczny dla klas pierwszych pt. ,,Walka o niepodległość i granice państwa polskiego w latach 1914-1922’’. Organizatorami konkursu byli p. Magdalena Wydra
i p. Damian Pulnar.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy I TE/TH którą reprezentowali Bartosz Urbanek, Franciszek Urbanek i Aurelia Wajda.

Drugie miejsce zajęła klasa o profilu I LOc w składzie: Karol Buda, Michał Leń, Daria Futyma natomiast trzecie miejsce zajęła klasa I LO w składzie: Kinga Bibinin, Maciej Niepokój, Mikołaj Tereszkiewicz.

Reprezentacji wszystkich klas pierwszych serdecznie gratulujemy wiedzy historycznej i udziału w konkursie. BRAWO WY!!

Organizatorzy 'Dnia z historią” – nauczyciele historii.